O společnosti

Počátek firmy Agro Trnava u Třebíče se datuje od 5. 2. 1999, kdy začal majitel firmy podnikat. Náplň jeho podnikání spočívala v opravách motorových vozidel se zaměřením na opravy traktorů a jejich přípojných vozidel.

V roce 2002 přibylo k opravám i obchodování s bazarovou technikou a byla otevřena prodejna AGROBAZARU v pronajatých prostorách v obci Trnava. Po krátké době pan Rigó rozšířil sortiment o nové stroje a podepsal smlouvu o obchodním a servisním zastoupením s firmou Some J.Hradec s.r.o. Tato činnost je již od roku 2003 převažující. Nejvíce se daří v prodeji strojů od firmy PÖTTINGER. Tento rakouský výrobce zemědělských strojů a největší výrobce senážních vozů na světě je u firmy Agro Trnava značkou číslo jedna.

Velice důležitý byl rok 2007. V tomto roce bylo vybudováno nové zázemí firmy u hlavní silnice mezi Třebíčí a Velkým Meziříčím. Jedná se o budovu, ve které jsou kancelářské prostory, prodejna mysliveckého zboží, dílna pro opravu techniky, sklad náhradních dílů a venkovní výstavní plocha.

V těchto prostorách v současnosti sídlí firma Agro Trnava a nabízí zde svým zákazníkům obchod s novou i použitou zemědělskou, komunální a lesnickou technikou. Dále nabízíme servis těchto strojů jak v našich prostorách, tak u zákazníka. Samozřejmostí je dodávka náhradních dílů na všechny prodané stroje.

V roce 2007 se firma Agro Trnava stala dovozcem výrobků rakouské firmy MAMMUT. Jedná se o rozdružovací válce na senáž, vykusovače senáže, míchačky betonu atd.

V roce 2008 se firma stala dovozcem rakouské firmy WÖLFLEDER. Hlavním produktem od této firmy jsou luční brány pro údržbu pastvin. Tyto brány jsou naprosto nové a zcela odlišné konstrukce. I když se ve světě, ale i u nás již objevili firmy, které zkouší hůře či lépe napodobit výrobu těchto strojů, žádná z nich nemůže konkurovat kvalitou jejich plagiátu firmě Wölfleder.

Tímto se firma Agro Trnava stala dodavatelem kompletní linky pro zpracování pícnin. Od lučních bran přes žací lišty a kombinace, obraceče píce, shrnovače píce, senážní a sběrací vozy, rozdružovací válce, dusače senáže (které vyrábí Agro Trnava od roku 2009), vykusovače senáže a krmné vozy.

Na jaře roku 2008 se firma stala dovozcem zemědělských a komunálních rozmetadel umělých hnojiv a posypových materiálů další rakouské firmy Landgut.

Téhož roku byla v prostorách firmy otevřena speciální prodejna mysliveckého zboží. Nejprve byla podepsána smlouva s českým výrobcem oblečení Banner. Tímto jsme se stali značkovou prodejnou této firmy, která je rozhodujícím hráčem na trhu.

V únoru roku 2010 byla podepsána smlouva s italským výrobcem loveckých potřeb RISERVA. Jedná se o výrobce vysoce kvalitních doplňků pro lovce z celého světa. Od této značky máme zastoupení pro Českou i Slovenskou republiku.

V květnu roku 2012 byla podepsána smlouva se španělskou společností AUSA, která se již od roku 1956 zabývá výrobou techniky pro města a obce, zemědělství, stavebnictví či různá průmyslová odvětví. Kromě univerzálních nosičů a zametacích speciálů najdeme v jejím katalogu manipulátory, vysokozdvižné vozíky či vozidla pro speciální účely. Díky stabilně vysoké úrovni svých produktů se AUSA pravidelně drží na vrcholu žebříčku mezi nejlepšími firmami ve Španělsku.¨

V prosinci roku 2012 jsme dostali zastoupení pro ČR od Italského výrobce firmy PROJET AGRICULTURE. Tato velice dynamicky se rozvíjející firma se zabývá výrobou mulčovačů všech možných druhů a velikostí (klasické, svahové, příkopová ramena). V roce 2014 zakoupila firma Projet největšího italského výrobce postřikovačů – firmu BARGAM. Díky tomu jsme schopni Vám nabídnout několik typů nesených i tažených rosičů. Dále Vám můžeme nabídnout obrovské množství nesených, tažených, ale i samochodných postřikovačů. Dalším výrobkem firmy BARGAM jsou i speciální postřikovače pro golfová hřiště, ale i sklízecí kombajny na vinou révu – tažené i samochodné.

Na jaře 2013 jsme se dohodli s firmou GL&D – Italský výrobce štěpkovačů. Jsme schopni Vám tedy nabídnout štěpkovače poháněné od vývodové hřídele traktoru, diesel motorem, benzínovým motorem, nesené, tažené ve všech možných velikostech až do 22cm průměru zpracované hmoty.

V lednu 2014 byla dokončena stavba prodejny pro zahradní techniku o ploše 155m².

V květnu jsme dostali zastoupení na prodej výrobků HUSQVARNA. Od této doby najdete u nás kompletní sortiment této značky. Většinu výrobků máme skladem ihned k odběru. Samozřejmostí je i servis těchto výrobků.

Naši technici se nejen naučili servisovat stroje Husqvarna, ale v prosinci 2014 již obdržela naše firma označení  RIDER EXPERT. V současné době jsme zakoupili stroj pro podzemní pokládku kabelů pro automatické sekačky AUTOMOWER a jsme tedy schopni Vám nejenom prodat tyto automatické sekačky, ale umíme a rádi Vám nabídneme i instalaci sekačky a jejich systémů u Vás doma.

V prosinci 2014 jsme se dohodli s Rakouským výrobcem půdu zpracovatelských strojů firmou REGENT. Tato firma vyrábí stroje pro zpracování půdy již 85 roků. To kromě jiného znamená spoustu zkušeností z praxe.  Tyto zkušenosti hodláme využít při prodeji těchto strojů a věříme, že je naši zákazníci dokážou ocenit. V sortimentu firmy Regent jsou pluhy všech možných velikostí a výbav od 2 radličných až po 9ti radličných non stop jištěných. Další výrobky jsou radličkové kypřiče, diskové podmítače, kombinátory, rotační brány a mechanické secí stroje.

V roce 2017 změnila firma sídlo. Nemovitost majitel prodal firmě, která převzala sortiment firmy HUSQVARNA (prodává se pořád na stejném místě Trnava 224).

Ostatní zemědělskou techniku máme stále ve svém sortimentu. 

Prodejna mysliveckého zboží BANNER je od června 2017 bohužel zrušena. Zboží od firmy RISERVA prodáváme dále, které najdete i na webových stránkách www.lov-myslivost.cz nebo www.riserva.cz

V roce 2018 jsme dostali zastoupení od rakouské firmy na prodej kompostérů. Tento rok byl pro nás opět klíčový začali jsme stavět novou provozovnu.

V roce 2020 jsme stavbu dokončili a v současné době nás najdete v nových prostorách na adrese Trnava 285, 67401 Trnava. Zboží RISERVA máme v našich nových prostorách. Zemědělskou techniku samozřejmě také.