O společnosti

Počátek firmy Agro Trnava u Třebíče se datuje od 5. 2. 1999, kdy začal majitel firmy podnikat. Náplň jeho podnikání spočívala v opravách motorových vozidel se zaměřením na opravy traktorů a jejich přípojných vozidel.

V roce 2002 přibylo k opravám i obchodování s bazarovou technikou a byla otevřena prodejna AGROBAZARU v pronajatých prostorách v obci Trnava. Po krátké době pan Rigó rozšířil sortiment o nové stroje a podepsal smlouvu o obchodním a servisním zastoupením s firmou Some J.Hradec s.r.o. Tato činnost je již od roku 2003 převažující. Nejvíce se daří v prodeji strojů od firmy PÖTTINGER. Tento rakouský výrobce zemědělských strojů a největší výrobce senážních vozů na světě je u firmy Agro Trnava značkou číslo jedna.

Velice důležitý byl rok 2007. V tomto roce bylo vybudováno nové zázemí firmy u hlavní silnice mezi Třebíčí a Velkým Meziříčím. Jedná se o budovu, ve které jsou kancelářské prostory, prodejna mysliveckého zboží, dílna pro opravu techniky, sklad náhradních dílů a venkovní výstavní plocha.

V těchto prostorách v současnosti sídlí firma Agro Trnava a nabízí zde svým zákazníkům obchod s novou i použitou zemědělskou, komunální a lesnickou technikou. Dále nabízíme servis těchto strojů jak v našich prostorách, tak u zákazníka. Samozřejmostí je dodávka náhradních dílů na všechny prodané stroje.

V roce 2007 se firma Agro Trnava stala dovozcem výrobků rakouské firmy MAMMUT. Jedná se o rozdružovací válce na senáž, vykusovače senáže, míchačky betonu atd.

V roce 2008 se firma stala dovozcem rakouské firmy WÖLFLEDER. Hlavním produktem od této firmy jsou luční brány pro údržbu pastvin. Tyto brány jsou naprosto nové a zcela odlišné konstrukce. I když se ve světě, ale i u nás již objevili firmy, které zkouší hůře či lépe napodobit výrobu těchto strojů, žádná z nich nemůže konkurovat kvalitou jejich plagiátu firmě Wölfleder.

Tímto se firma Agro Trnava stala dodavatelem kompletní linky pro zpracování pícnin. Od lučních bran přes žací lišty a kombinace, obraceče píce, shrnovače píce, senážní a sběrací vozy, rozdružovací válce, dusače senáže (které vyrábí Agro Trnava od roku 2009), vykusovače senáže a krmné vozy.

Na jaře roku 2008 se firma stala dovozcem zemědělských a komunálních rozmetadel umělých hnojiv a posypových materiálů další rakouské firmy Landgut.

Téhož roku byla v prostorách firmy otevřena speciální prodejna mysliveckého zboží. Nejprve byla podepsána smlouva s českým výrobcem oblečení Banner. Tímto jsme se stali značkovou prodejnou této firmy, která je rozhodujícím hráčem na trhu.

V únoru roku 2010 byla podepsána smlouva s italským výrobcem loveckých potřeb RISERVA. Jedná se o výrobce vysoce kvalitních doplňků pro lovce z celého světa. Od této značky máme zastoupení pro Českou i Slovenskou republiku.

V květnu roku 2012 byla podepsána smlouva se španělskou společností AUSA, která se již od roku 1956 zabývá výrobou techniky pro města a obce, zemědělství, stavebnictví či různá průmyslová odvětví. Kromě univerzálních nosičů a zametacích speciálů najdeme v jejím katalogu manipulátory, vysokozdvižné vozíky či vozidla pro speciální účely. Díky stabilně vysoké úrovni svých produktů se AUSA pravidelně drží na vrcholu žebříčku mezi nejlepšími firmami ve Španělsku.¨

V prosinci roku 2012 jsme dostali zastoupení pro ČR od Italského výrobce firmy PROJET AGRICULTURE. Tato velice dynamicky se rozvíjející firma se zabývá výrobou mulčovačů všech možných druhů a velikostí (klasické, svahové, příkopová ramena). V roce 2014 zakoupila firma Projet největšího italského výrobce postřikovačů – firmu BARGAM. Díky tomu jsme schopni Vám nabídnout několik typů nesených i tažených rosičů. Dále Vám můžeme nabídnout obrovské množství nesených, tažených, ale i samochodných postřikovačů. Dalším výrobkem firmy BARGAM jsou i speciální postřikovače pro golfová hřiště, ale i sklízecí kombajny na vinou révu – tažené i samochodné.

Na jaře 2013 jsme se dohodli s firmou GL&D – Italský výrobce štěpkovačů. Jsme schopni Vám tedy nabídnout štěpkovače poháněné od vývodové hřídele traktoru, diesel motorem, benzínovým motorem, nesené, tažené ve všech možných velikostech až do 22cm průměru zpracované hmoty.

V lednu 2014 byla dokončena stavba prodejny pro zahradní techniku o ploše 155m².

V květnu jsme dostali zastoupení na prodej výrobků HUSQVARNA. Od této doby najdete u nás kompletní sortiment této značky. Většinu výrobků máme skladem ihned k odběru. Samozřejmostí je i servis těchto výrobků.

Naši technici se nejen naučili servisovat stroje Husqvarna, ale v prosinci 2014 již obdržela naše firma označení  RIDER EXPERT. V současné době jsme zakoupili stroj pro podzemní pokládku kabelů pro automatické sekačky AUTOMOWER a jsme tedy schopni Vám nejenom prodat tyto automatické sekačky, ale umíme a rádi Vám nabídneme i instalaci sekačky a jejich systémů u Vás doma.

V prosinci 2014 jsme se dohodli s Rakouským výrobcem půdu zpracovatelských strojů firmou REGENT. Tato firma vyrábí stroje pro zpracování půdy již 85 roků. To kromě jiného znamená spoustu zkušeností z praxe.  Tyto zkušenosti hodláme využít při prodeji těchto strojů a věříme, že je naši zákazníci dokážou ocenit. V sortimentu firmy Regent jsou pluhy všech možných velikostí a výbav od 2 radličných až po 9ti radličných non stop jištěných. Další výrobky jsou radličkové kypřiče, diskové podmítače, kombinátory, rotační brány a mechanické secí stroje.

Firma má v současné době 10 zaměstnanců, kteří absolvují veškerá nabídnutá tuzemská i zahraniční školení a snaží se ve spolupráci se svými dodavateli mnohokrát udávat směr a držet krok se světovou špičkou v oboru.

 

Proč Pöttinger?

  • Nabídka strojů dle požadavků zákazníků - Pöttinger dokáže nabídnout stroje jak pro velké firmy, tak i pro menší rodinné farmy.
  • Kompletní sortiment pícninářských strojů a dnes i pro zpracování půdy a setí.
  • Blízkost výrobního závodu.
  • Výborné servisní zázemí a podpora z výrobního závodu.
  • Dostupnost náhradních dílů.
  • Spokojenost uživatelů se stávajícími stroji.